/* Theme layout Settings */ /* Theme layout Settings END*/
ŚDS "Przystań" - Ostrowiec Świętokrzyski

Dochody i straty

Środowiskowy Dom Samopomocy "PRZYSTAŃ" w Ostrowcu Świętokrzyskim pokrywa swoje wydatki bezpośrednio z budżetu miasta Ostrowca Świętokrzyskiego, a pobrane dochody odprowadza na rachunek budżetu miasta. Środowiskowy Dom Samopomocy "PRZYSTAŃ"  prowadzi gospodarkę finansową na zasadach ustalonych dla jednostek budżetowych, zgodnie z uchwałą Rady Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego w sprawie uchwalenia budżetu Gminy Ostrowiec Świętokrzyski.

Gospodarka finansowa prowadzona jest w oparciu o Zarządzenie Prezydenta Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego w sprawie prowadzenia gospodarki finansowej Środowiskowego Domu Samopomocy "PRZYSTAŃ". Plan finansowy Środowiskowego Domu Samopomocy "PRZYSTAŃ". wprowadzany jest zarządzeniem Dyrektora Środowiskowego Domu Samopomocy "PRZYSTAŃ".  

Mienie jednostki

 

Mienie Środowiskowego Domu Samopomocy "PRZYSTAŃ" w Ostrowcu Świętokrzyskim stanowią środki trwałe, wyposażenie i wartości niematerialne potrzebne do realizacji zadań statutowych przekazywane m. in. na podstawie Zarządzeń Prezydenta Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego.

Rejestr i ewidencja

 

 
- ewidencja środków trwałych i wyposażenia,
- rejestr pism wychodzących i przychodzących,
- rejestr wyjść służbowych,
- rejestr delegacji służbowych,
- rejestr umów,
- rejestr zarządzeń dyrektora ŚDS „Przystań”,
- rejestr kontroli zewnętrznych ,
- rejestr kart drogowych,
- rejestr urlopów pracowników,
- rejestr decyzji uczestników ŚDS,
- rejestr danych osobowych  pracowników,
- rejestr skarg i wniosków.

Tryb i warunki przyjęcia do ŚDS "Przystań"

 

TRYB  I  WARUNKI PRZYJĘCIA  DO ŚDS

Wniosek o skierowanie do ŚDS osoba zainteresowana przyznaniem pobytu w ŚDS składa się do MOPS, a w przypadku osób spoza Ostrowca Św. do właściwego miejscowo ośrodka pomocy społecznej, dołączając dokumenty określone przepisami rozporządzenia  dotyczącego środowiskowych domów samopomocy.

Skierowanie do ŚDS następuje w drodze decyzji Dyrektora MOPS wydanej w oparciu o rodzinny wywiad rodzinno-środowiskowy oraz dokumenty. W decyzji określa się okres skierowania do ŚDS, zgodnie z przepisami rozporządzenia.

            

          Uczestnicy ŚDS w ramach typu B i C uiszczają comiesięczną odpłatność,  z dołu za dany miesiąc kalendarzowy do kasy ŚDS lub przelewem na jego rachunek bankowy, w terminie do 15 dnia każdego miesiąca kalendarzowego, za miesiąc poprzedni. Uczestnicy ŚDS w ramach typu A uiszczają tę odpłatność bezpośrednio do rąk upoważnionego pracownika SDS, os. Pułanki 10 – do 15-go dnia każdego miesiąca za miesiąc poprzedni – pod rygorem przymusowego ściągnięcia należności w trybie przepisów o postępowaniu egzekucyjnym w administracji.

        Decyzja o skierowaniu do ŚDS, stanowi podstawę do ustalenia przez Dyrektora ŚDS, w porozumieniu z osobą kierowaną lub jej opiekunem, terminu przyjęcia do ŚDS.  

            Decyzja o skierowaniu do ŚDS po raz pierwszy, stanowi podstawę do dokonania przez Zespół Wspierająco - Aktywizujący oceny,
w przedmiocie możliwości opracowania dla osoby skierowanej indywidualnego planu postępowania wpierająco-aktywizującego.

            Zakres  dokumentacji związanej z funkcjonowaniem  ŚDS oraz sposób jego prowadzenia określa rozporządzenie. 

            Na terenie ŚDS uczestnicy przebywają w godzinach jego funkcjonowania. 

     Przeciwwskazaniem do  udziału w zajęciach ŚDS jest czynne uzależnienie osób z zaburzeniami psychicznymi od środków psychoaktywnych.

            Udział uczestników w zajęciach odbywa się na zasadach pełnej dobrowolności. 

W przypadku braku możliwości wyrażenia słownej akceptacji przez uczestnika niepełnosprawnego intelektualnie oceniane są pozawerbalne  komunikaty i dobro uczestnika.

       Zajęcia z uczestnikami prowadzone są co najmniej 6 godzin dziennie, a pozostały czas  może być przeznaczony na czynności porządkowe, przygotowanie do zajęć, prowadzenie dokumentacji czy zorganizowanie przywozu i odwozu uczestników.

Skreślenie z listy uczestników ŚDS odbywa się na podstawie uchylenia decyzji administracyjnej MOPS kierującej do ŚDS. Rezygnacja z pobytu w ŚDS może nastąpić w formie pisemnej, zgłoszonej bezpośrednio do MOPS, z powiadomieniem ŚDS lub wpłynąć bezpośrednio do ŚDS.           

             Dyrektor ŚDS zwraca się do MOPS z wnioskiem o uchylenie decyzji administracyjnej, kierującej na pobyt w ŚDS w przypadku:

1)długotrwałych, nieusprawiedliwionych i nieuzasadnionych nieobecności uczestnika,

2)zmiany stanu zdrowia uczestnika, który ma wpływ na możliwość świadczenia usług
w ŚDS.

 

Współpraca

Środowiskowy Dom Samopomocy "Przystań" współpracuje z MOPS-em, GOPS-sami, organizacjami pozarządowymi, Zespołem Szkół Specjalnych, placówkami ochrony zdrowia.

Podmiot udostępniający informacje: ŚDS "Przystań" - Ostrowiec Świętokrzyski Data stworzenia : 2020-06-24 15:12 Autor : Halina Żułtek Data publikacji : 2020-06-24 15:12 Osoba udostępniająca na stronie : Piotr Oleksy Data ostatniej modyfikacji : 2024-06-13 20:50 Osoba modyfikująca : Halina Żułtek